Loading...

Adres: Saraylar Mah. 496 Sok.
Sağlık İşhanı No:13/37 Kat:4
Merkez/ DENİZLİ
Telefon: 0 258 242 0 542
Fax: 0 258 242 0 542
E-mail: yakup@batinsigorta.com
Çalışma Saatleri:
Pazartesi - Cumartesi
08:30 - 19:00

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası(DASK) ile meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılar.

Neden DASK Yaptırmalıyım?

DASK, kanunen yaptırılması zorunlu bir poliçe olduğu gibi, DASK sigortası bulunmayan konutların sigorta kapsamındaki doğal afetler sonucu oluşan hasarlarına ilişkin ödeme yapılmaz. Tapu dairelerinde, alım-satım ve ipotek gibi resmi işlemlerin yapılması sırasında konutun “DASK poliçesi olması şartı” aranmaktadır.

Yaşadığımız Ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Günümüzde de güncel deprem haritalarını incelediğimizde, topraklarımızın %96’sının farklı farklı olan deprem fayları tehlike derecelerindeki deprem kuşaklarında olduğu aşikardır. Zorunlu Deprem Sigortası yaşanacak olası bir deprem sonrası oluşacak hasarların telafisi için yasal bir zorunluluktan öte, yaşamsal bir zorunluluktur. Bu nedenle sizde deprem sigortanızı yaptırın Zorunlu deprem sigortası ile Konutunuzu güvence altına alın.